zpět k rozložení domů Jirny

Dům „C“

Od skupiny domů „A“ a „B“ oddělená „obytnou ulicí“ a vlastně v jádru pozemku je umístěna druhá skupina 9 domů typů „C“. Tento typ je navržen v charakteru městské mansardové vily dvoupodlažní o velikosti bytu 5+1 (4+1+ pracovna) s využitelnou plochou 178 m2.
Čtvercový půdorys je tvořen třemi trakty. První krajní umístěný na neosluněné straně domu obsahuje vstup (zádveří) s WC, komorou a garáž, v patře potom pokoj a pracovnu. Střední trakt je komunikačním jádrem domu doplněném v přízemí kuchyní a v patře koupelnou. Druhý krajní trakt, který je širší než oba zbývající a je umístěn na osluněnou část domu, obsahuje obytnou část domu, tj. v přízemí obývací pokoj a jídelnu, v patře dvě ložnice.
Dům je navržen jako nepodsklepený, je možné pokud to geologické podmínky dovolí jej částečně nebo úplně podsklepit.
Plynové agregáty topení a ohřevu teplé užitkové vody jsou tentokráte umístěny v rámci skříňové stěny předsíně, mohou však být umístěny i v kuchyni nebo koupelně.
Z konstrukčního hlediska se jedná o zděný dům se zateplenou fasádou a hladkou omítkou. Oproti domům „A“ a „B“ má méně větších oken, vstup na zahradu francouzským oknem zůstává zachován. Vodorovné konstrukce stropů jsou z keramických vložek do ocelových nosníků s plovoucí podlahou. Fasádu patra tvoří mansarda, z níž vystupují okna pokojů zachovávajíce rovinu fasády. Mansarda stejně jako nezateplená jehlanová (stanová) střecha je kryta eternitovými šablonami v hnědé barvě.

mapa rozložení - Jirny C

půdorys - Jirny C

půdorys - Jirny C